Kresba

 • Pozvánka na výstavu 2022

  V průběhu ledna můžeš navštívit útulné prostředí kavárny Park Lane Cafe nacházející se nedaleko parku Lužánky a pokud ti padnou do oka obrazy a šátky umístěné na zdech tohoto podniku budu potěšena.
  Pokud se ti snad zalíbil nějaký jiný kousek zveřejněný na těchto stránkách, který není vystaven v kavárně, je to snadné. Zanechej vzkaz prostřednictvím formuláře na stránkách https://www.kajifon.cz/kontakt/.
  Váháš kde konkrétně kavárnu najdeš? https://goo.gl/maps/32Qucf1S2khszXys7

 • Příběh hedvábí No.1

  Výroba hedvábí vznikla v Číně už v době neolitu (4. tisíciletí př. n. l.). A dlouhá staletí zůstává hedvábí omezené jen na Čínu, a to až do otevření Hedvábné stezky. V Číně se hedvábí nepoužívalo jen na oblečení, ale mělo spoustu jiného využití (dekorace, psaní…). U oděvů měla barva hedvábí společenský význam a byla jakýmsi průvodcem ve společenských třídách.

  Silk production originated in China as early as the Neolithic (4th millennium BC). And for centuries, silk remained limited to China, until the opening of the Silk Road. In China, silk was not only used for clothing, but had many other uses (decoration, writing). In clothing, the color of silk had social significance and was a kind of guide in social classes.


 • Pozvánka na výstavu
 • Vítejte

  Právě jste zavítali na nově vznikající www stránky.
  Moc děkuji za návštěvu, obsah bude postupně přidáván.